Bezpečnost provozu, odvirování

odvirování
Bez internetu si dnes už snad nikdo neumí představit běžný život a surfování po internetu se čím dál víc stává samozřejmostí ale i nutností, našim pracovním, komunikačním, kulturním a zábavným prostředkem.

Již jsme si zvykli na elektronickou poštu, která je rychlá a spolehlivá, čtení novinek ze zpravodajských portálů, zjišťování počasí a dopravních spojů, stahování souborů, fotek nebo videí či telefonování zdarma do celého světa. Na chatu se setkávají všechny věkové skupiny již od těch nejmladších až po naše seniory.

Na druhé straně nesmíme zapomínat, že připojení k celému světu pro nás ale představuje hrozbu napadení našeho systému zákeřními viry, červy, trojskými koni, malware až po úplné ovládnutí vašeho počítače např.: útokem typu DoS, DDoS atd. Některé jsou neškodné, jiné velice destruktivní, nebo ohrožující bezpečnost našich dat, přístupových kódů a hesel. Je důležité mít svůj počítač neustále chráněn a veškeré programové a hardwarové vybavení k tomu sloužící udržovat v aktualizovaném stavu, rezidentně spuštěné a správně nakonfigurované.

Dnes Vaše uložené data představují mnohem větší hodnotu jak finanční u důležitých dat firem, tak i duševní např. u rodinných fotek a videí atd., než cena samotného hardwarového vybavení. Jenom důsledná ochrana, správně zabezpečený systém a zálohování dat je tou správnou cestou zodpovědného uživatele.

V tomto Vám také rádi pomůžeme.
© Copyright 2022 FajnPC s.r.o.