Elektronické zabezpečovací systémy Jablotron

Česká technologická firma s vlastním vývojem i výrobou. Od jejího vzniku, v roce 1990, se společnost vypracovala mezi světovou třídu v bezpečnostním řešení zajištění ochrany objektů i automobilů, vzdáleného ovládání a regulace instalovaných energetických zařízení. Systémy jsou rozděleny dle potřeb rozsahu aplikace, velikosti prostředí a nároků uživatelů na Jablotron řady 80 a řady 100 (viz obrázek níže).
Jablotron řady 100Jablotron řady 80
Jablotron řady 100 Jablotron řady 80
Přehled jednotlivých parametrů dle třídy
Jablotron řady 100
Proměňte svůj dům v bezpečné místo a zažijte pocit opravdového klidu. Alarm JABLOTRON 100 dokáže kompletně ochránit vaši domácnost, přes aplikaci MyJABLOTRON vzdáleně rozsvítí světla, otevře garážová vrata nebo spustí zavlažování. Navíc ho nyní můžete připojit i na bezpečností centrum Jablotronu.
Jablotron řady 100
Ovládání jenom dvěma tlačítky
Obsluha alarmu je velmi snadná. Je to díky intuitivním tlačítkům po stranách jednotlivých segmentů (modulů) ovládacího panelu, kterými lze přímo pouhým jediným stiskem spravovat základní funkce zabezpečení objektu a řízení připojených zařízení. Jednotlivé segmenty s dvojicí tlačítek pak představují jednotlivé částí domu, funkce ovládání instalovaných zařízení nebo celek systému.
Samotné segmenty pracují jako semafor. Pokud svítí zelená, alarm je odjištění a vy se můžete pohybovat v prostoru volně. U připojeného zařízení zelená znamená, že je zapnuté, čili aktivní.

Naopak červená signalizuje, že je Alarm aktivovaný, chráněný objekt je zajištěný proti zlodějům a neoprávněné vniknutí aktivuje poplach, jakožto narušení zabezpečení. U zařízení se pak samozřejmě jedná o pasivní stav, vypnuto.
Díky této světelné signalizaci můžete okamžitě poznat stav zabezpečení a připojených zařízení, bez zdlouhavého prohlížení seznamu hlavní nabídky apod. Pouhým jediným pohledem budete mít kompletní přehled o celém systému ochrany a řízení. Každý zásah do systému lze učinit jen pomocí autorizace přiložením čipu, nebo zadáním kódu. Nemůže se tak stát, že by došlo k neoprávněnému zásahu cizí osobou do systému zabezpečení a ovládání.
Segmenty ovládání lze samozřejmě kdykoli doinstalovat a rozšiřovat tak možnosti panelu o další funkce, ať už dalšího zajištění majetku, nebo činnosti dalších periferií.

Jablotron segment
(zdroj: Jablotron) Stáhnout video.
(zdroj: Jablotron) Stáhnout video.
Jedna šikovná aplikace pro spousty funkcí
Pomocí mobilní a webové aplikace
MyJABLOTRON
vzdáleně nastavíte Váš alarm, zkontrolujete jeho stav, můžete ovládat Vaše chytré zařízení nebo spotřebiče v objektu.
To vše ať už jste na výletě, dovolené, v práci, nebo jenom na nákupech, vždy máte kompletní přehled o tom, co se tam děje.
Zabezpečovací systém Jablotron má chytré funkce, díky kterým si zjednodušíte správu objektu. Na dálku můžete zapínat a vypínat různé spotřebiče, nastavovat automatické spouštění v rámci dne, týdne, ale i v závislosti na ročním období. Jednotlivé akce lze řetězit a nastavovat závislosti. Alarm umožňuje komunikaci přes GSM/ GPRS/ LAN. Dokáže tak uskutečňovat hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s jednotlivými uživateli a pulty centralizované ochrany. Zařízení lze doplnit i o modul pevné telefonní linky. Vzdálený přístup pak lze realizovat pomocí webové aplikace, SMS příkazů a přímo prostřednictvím uživatelského programu.
Systém Jablotron lze ovládat čtyřmi způsoby
Jablotron panel Jablotron mobilní aplikace Jablotron web aplikace Jablotron klíčenka
ovládacím panelem se segmentyaplikací v telefonupřes prohlížeč v počítačipomocí klíčenky
Systém Jablotron řady 100 je navržen pro zajištění objektů v bezpečnostním stupni 2. Základní jednotka je uzpůsobena pro sběrnici drátovou i bezdrátovou, takže lze využít celou škálu připojitelných detektorů a periferií, a to od detektorů pohybu, rozbití skla, zatopení, magnetických čidel otevření dveří a oken, snímač kouře a úniku plynu až po interiérové a exteriérové sirény.
Výrobce Jablotron nezapomína ani na design
Jablotron design
Jablotron řady 80
Je moderní zabezpečovací systém určený k ochraně bytů, domů, obchodů a dalších menších společností. Navržen je hlavně jako bezdrátový, a tím možnosti velice rychlé a snadné instalace celé soustavy jak hlavní jednotky, tak všech detektorů a dalších periferií.
Jablotron řady 80
Systémové vlastnosti:
 
- poskytuje 50 adres pro připojení modulů (detektorů, klávesnic, DO, sirén, detektorů s int. kamerami a binárních vstupů/ výstupů)
- poskytuje 50 adres pro přiřazení uživatelů (lze využít i pro sledování docházky)
- všechny moduly komunikují až na vzdálenost několika stovek metrů
- klávesnice obsahují čtečku čipů (speciální venkovní klávesnice jsou odolné i vůči venkovnímu prostředí)
- základní jednotka je pro případ výpadku porudu zálohovaná baterií
- zajistit lze celý objekt najednou, nebo i jednotlivě dvě samostatné jednotky (např. dva byty v jednom domě a pod.)
- stupeň zabezpečení je na úrovni 2
- ke komunikaci lze využít GSM, LAN nebo telefonní komunikátor
 
GSM modul umožňuje:
 
- posílat požadované událostí až 8 uživatelům
- vzdáleně řídit systém jakýmkoliv telefonem
- 2 funkce ovládat pouhým prozvoněním z autorizového telefonu
- odesílat snímky z kamer na mobilní telefony, do e-mailu nebo PCO
- pomocí přístupového portálu gsmlink.cz a internetu se vzdáleně připojovat
- odposlech
- komunikaci s pultem centrální ochrany
 
LAN modul umožňuje:
 
- má totožné vlastnosti jako GSM modul
- dokáže kombinovat připojení internetu pro datové přenosy a telefonní linky pro hlasovou komunikaci (např. ADSL)
- pro přenos SMS a indetifikaci volaného je ale zapotřebí povolit funkci CLIP u poskytovatele připojení
 
Telefonní modul umožňuje:
 
- hlášení alarmů telefonní linkou systémem hlasových zpráv
- přenos událostí na pult centrální ochrany
- vzdálené ovládání systému pomocí klávesnice telefonu
- v kombinaci s GSM modulem plní roli záložního spojení
 
Jablotron srovnání parametrů
certifikát
© Copyright 2022 FajnPC s.r.o.